Нашы справы

Кніжная выстава-рэкамендацыя «Беларускія пісьменнікі — дзецям»

15 лютага 2018 года у бібліятэцы ДУА «Сярэдняя школа № 43 г. Магілева » прайшла кніжная выстава-рэкамендацыя «Беларускія пісьменнікі — дзецям».

Лінгвістычны конкурс

25 студзеня 2018 года ў рамках правядення праграмы «Беларускі чацвер» традыцыйна адбыўся лінгвістычны конкурс. Рыхтавала гэтае мерапрыемства настаўніца беларускай мовы і літаратуры Цэвялёва Вольга Ўладзіміраўна.

Казка — гэта цуд

У «Беларускі чацвер» у групах падоўжанага дня першых класаў прайшоў «Дзень беларускай казкі».

«Я люблю Беларусь»

11 студзеня 2018 года вучні 6 «Б» класа сталі ўдзельнікамі гульні-віктарыны «Я люблю Беларусь».

Беларускія традыцыі

Каб вывучэнне беларускiх традыцый было захапляльным i радасным, у групе падоўжанага дня 2 «Б» класа прапанавалі зрабiць сваiмi рукамi атрыбут багацця ў беларускай хаце «падкоўка».

Да 135-годдзя Якуба Коласа

30 лістапада а 14-ай гадзіне ў актавай зале нашай школы для вучняў 9-10-ых класаў прайшла літаратурная гасцёўня, прысвечаная 135-годдзю з Дня нараджэння народнага паэта Беларусі Якуба Коласа.

Вывучаем родную мову з захапленнем

Як зрабiць вывучэнне беларускай мовы радасным i захапляльным? Аб гэтым ведаюць у першых класах нашай школы.

Дзяржаўныя сiмвалы Рэспублiкi Беларусь

16 лiстапада класныя кiраўнiкi 5 класаў правялi iнфармацыйны час
«Дзяржаўныя сiмвалы Рэспублiкi Беларусь».

Падарожжа па Беларусі

Немагчыма развівацца далей, калі не будзеш ведаць мінулае, гісторыю і культуру свайго народа, радзімы. Не можа квітнець грамадства без разумення велічы культуры. Менавіта пагэтаму ў нашай краіне надаецца вялікая ўвага таму, каб маладое пакаленне адкрывала для сябе здабыткі культуры і старалася захаваць іх.

У словы розныя гуляю, на мове роднай размаўляю...

Менавіта пад такім дэвізам прайшоў 26 кастрычніка дзень беларускай мовы ў вучняў другіх класаў. Як і заўсёды, ён быў актыўным, цікавым і пазнавальным.